Ruletka online

Ruletka to gra, w którą grano już od starożytności, ale niemałą popularnością cieszy się ona również obecnie, zarówno wśród graczy w tradycyjnych kasynach, jak i tych wirtualnych. Najlepszym dowodem na to jest fakt, iż współczesną wersję ruletki nazywa się królową kasyn. Chcąc poznać zasady gry, należy wiedzieć, że gra opiera się na zasadzie losowości. Mówiąc prosto, w ruletce w dużej mierze liczy się szczęście, czyli fart. 

Zasady gry w ruletkę

Punktem centralnym gry jest tzw. koło rulety, które jest podzielone na czerwone i czarne sektory, zawierające liczby od 1 do 36 oraz jedno lub dwa zielone sektory z cyfrą 0 – w zależności od tego, czy jest to europejska ruletka z pojedynczym zero, czy amerykańska – wtedy koło zawiera dodatkowe 0, oznaczone odpowiednio na kole jako 00. Oprócz koła rulety, elementem gry jest stół, który również zawiera liczby w sektorach, obstawione w matematycznej kolejności (w przeciwieństwie do koła rulety). Na liczbach umieszczone na stole obstawia się zakłady. W jednej grze udział bierze kilkoro graczy, w tradycyjnej formie jest to zwykle osiem osób. Kiedy wszyscy uczestnicy gry obstawią swoje zakłady na stole, krupier wprawia w ruch koło i rzuca kulką w przeciwnym kierunku. Dopóki krupier nie da sygnału, że następuje koniec obstawiania, kulka toczy się po kole rulety, a gracze mogą kontynuować obstawianie liczb. Gracze poznają wygrany numer w momencie, kiedy kulka wpadnie do przedziału oznaczonego danym numerem, a więc wygrywa ten, kto postawił na dany numer.

Przy obstawianiu, powinniśmy wiedzieć jednak, iż możemy obstawić dany numer, albo grupę liczb oraz że istnieją różne rodzaje zakładów. Kwota ewentualnej wygranej zależy więc od tego, jaką kombinację zakładów gracz uprzednio wybrał. Bardziej ryzykowne zakłady pozwalają na zgarnięcie większej kwoty. Przegrana powoduje natomiast, iż środki trafiają do kasyna. Proporcjonalnie, im większą grupę liczb obstawimy, tym większa szansa wygranej. Kwota wypłaty zależy od numeru, jaki zostanie obstawiony. Wysokość stawki teoretycznie jest dobrowolna, choć większość graczy i kasyn praktykuje ustawienie kwoty minimalnej. Najprostsze z zakładów to te, które typują daną liczbę (np. parzysta, nieparzysta), kolor lub para liczbowa.

Rodzaje ruletki 

Rodzajów ruletki online jest bardzo wiele i cały czas powstają nowe, ale najbardziej popularne są 3 wersje:

  • Ruletka europejska – standardowa wersja ruletki jaką znamy z kasyn tradycyjnych, ale również internetowych. Ruletka posiada 36 liczb i jedno 0, w tej wersji ruletki gracz posiada największe szanse na wygraną 
  • Ruletka amerykańska – często definiowana jako ruletka z podwójnym zerem a bierze się to z tego, że koło ruletki zawiera tak naprawdę dwa zera: 0 i 00 które znacząco wpływają na zwiększenie się szans kasyna versus gracz. 
  • Ruletka francuska – Podstawowym elementy wyróżniającym tę wersję ruletki są dwie zasady: la partage i en pirson które mówią o różnych formach podziały stawki czy też wygranej w trakcie gry.