Jackpot online

Jackpot to główna, często o bardzo dużej puli wygrana w grze. Każde kasyna, w tym te internetowe posiadają w swojej ofercie jackpota, a stawka, o którą gramy zawsze podana jest w oknie gry. Niektóre kasyna nie zwiększają stawki w zależności od liczby graczy, stąd idea bazująca na zasadzie kumulacji wygranej w jackpocie progresywnym znalazła szerokie grono odbiorców i jej popularność stale rośnie. Im więcej graczy, tym większa główna wygrana, a wraz ze wzrostem sumy rośnie apetyt.

Gry z jackpotem kojarzą się najczęściej z automatami, gdzie celem jest wylosowanie określonego typu kombinacji symboli czy znaczków (kultowe wisienki), ale jackpot to także e-zdrapki oraz inne gry, gdzie dążymy do wylosowania układu znaków, który zapewni nam zwycięstwo.

W grach takich, jak poker i inne gry stołowe w kasynie, progresywny jackpot towarzyszy głównej grze w formie zakładu „pobocznego”. Tak, jak bywa to w przypadku różnych loterii, progresywne jackpoty będąc uzupełnieniem do toczącej się równolegle gry w pokera, nie przynoszą wtedy profitu dla graczy, ale za to wartość rozrywkowa gry jest wyższa. Gracze liczą się z prawdopodobną utratą swojego wkładu do progresywnego jackpota, choć perspektywa zgarnięcia dużej sumy jest ekscytująca i warto dołożyć swój wkład na rzecz potencjalnej, skumulowanej wygranej. 

Duże sumy w progresywnym jackpocie, zgodnie z zasadą prawdopodobieństwa trafiają się rzadziej niż małe kwoty, a w momencie, gdy padnie jackpot, zwycięzca zgarnia nagrodę i kwota zaczyna kumulować się od początku. Stąd też, wielu doświadczonych graczy, którzy zastanawiają się, jak osiągnąć pożądane rezultaty, często korzysta z automatów, gdzie główna wygrana nie padła w ostatnim czasie, albo też dołączają do jackpota progresywnego o niższej stawce, zgodnie z zasadą: „Mniejsza stawka, mniejsza konkurencja w tym przypadku”. Jak wspomniano, to, jak duża jest wygrana w progresywnym jackpocie zależy od tego, jak dużo środków znajduje się w puli, przed tym, kiedy gracz trafi w jedną z rzadkich kombinacji zarezerwowanych dla zwycięzcy. Ponieważ te kombinacje są statystycznie najrzadsze, istnieje duża szansa, że zgromadzi się całkiem spora kwota, zanim ktoś zostanie szczęśliwym zwycięzcą.

Niektóre gry (np. w automatach wideo) wymagają trafienia mniejszego układu, zanim będziemy mogli zagrać o większą stawkę, co zwiększa szanse i minimalizuje ryzyko. Prestiżowe kasyna online dostosowały pomysł wykorzystania Jackpota na zupełnie innym, innowacyjnym poziomie i oferują ogromną różnorodność gier, gdzie można spróbować szczęścia i wygrać naprawdę zaskakująco wysokie sumy.

Jeśli chodzi o uczciwość i bezpieczeństwo, to doradzane jest korzystanie ze sprawdzonych punktów, a w przypadku kasyn online, zwrócić oczy na czas ostatniej wygranej w opcji jackpot progresywny.

Olbrzymie wygrane w jackpotach online

Często zadawanym pytaniem jest, czy rzeczywiście tak wysokie sumy w jackpocie padają, czy jest to wydarzenie o raczej rzadkiej częstotliwości. Jak już wspomniano w tym artykule, ludzie nie tylko wygrywają, wybierając grę progresywnego jackpota, ale i kasyna online promują tą grę na szeroką skalę. Wygrana jest dla nich w pewnym sensie akcją reklamową i potwierdzeniem, że wygrane kwoty padają właśnie tutaj i że zwycięzca miał szczęście wygrać właśnie u nich, co, jak wiemy, zwiększa zainteresowanie nowych klientów, a co za tym idzie – wartość głównej wygranej i coraz większe zyski kasyna.